به وبسایت بهارزیست خوش آمدید

نگاهی به تاریخچه شرکت دانش بنیان بهارزیست (آزما پژوه)

تاریخچه و تاسیس

هسته اصلی شرکت در سال 1380 با حضور تعدادی از فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته میکروبیولوژی با مدیریت آقای مهندس علی شکوری شکل گرفت. در دهه 80 اغلب به واردات و توزیع کالای آزمایشگاهی، دندانپزشکی و پزشکی پرداخته و از محل این کسب درآمد جهت گسترش بخش تولید استفاده نموده است. بسیاری از برندهای خاص در سیستم توزیع بـــا شرکت به بازار کار مرتبط معرفی شده اند. رپید تست تشخیص اعتیاد با برندهای Vitro, Intec, Abonو........کیت های تشخیص اختصاصی هایپوتیروئیدی، کیت های الایزا و طرح غربالگری نوزادان با توزیع توسط این شرکت عمومیت یافتند. همچنین توزیع کیت های تشخیص میکروبی آب، تجهیزات دندانپزشکی، کلیه اقلام مصرفی بیمارستانی از خدمات این شرکت می باشند.

 

شروع تولید

در سال 1390با توجه به مطالعه و تحقیق و پیدا کردن خلاء درزمینه پلاستیک پزشکی و وابستگی این امور به خارج از کشور، این شرکت اقدام به تولید تجهیزات پلاستیک پزشکی و آزمایشگاهی نمود. در این راستا دستگاههای پیشرفته تولید پلاستیک پزشکی را تهیه و امکانات جانبی آن را فراهم نمود و بر اساس نیاز با صنعت قالب سازی پابه عرصه تولید گذاشت و مستقل شد. همچنین ساخت قالب های دو و یا چند قسمتی جهت امور آزمایشگاهی و پزشکی که تا قبل از آن و حتی اکنون در خارج از کشور انجام می شد را در ایران و بطور کاملا اختصاصی و انحصاری به انجام رسید.

  

از جمله تولیدات این شرکت در این زمینه می توان به سیفتی باکس های پزشکی (جهت جمع آوری پسماند عفونی)، کاست تست های تشخیص تک تستی و سه تستی و ده تستی، و کیت تشخیص همزمان سوء مصرف ماده مخدر ( TLC) اشاره کرد که تمامی آنها دارای مجوز از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی است.


توسعه بخش تولید

در سال 1397 بر اساس نیاز سنجی و توانایی علمی این شرکت اقدام به ایجاد فضای آزمایشگاهی تحقیق و توسعه (R&D) در محل کارخانه تولید کرد. حاصل این کوشش و اقدام در سال 1398شرکت موفق به دریافت مجوز تولید کیت تشخیص سوء مصرف دارو و مواد مخدر از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی کشور شد.

در سال 1399 با حضور نخبگان علمی و اعضای هیئت علمی دانشگاه، شرکت به عنوان شرکت فناور وارد مرکز رشد دانشگاه خوارزمی گردید. این حضور و همکاری و تدوین برنامه ای مدون باعث رشد تولید و محصولات آزمایشگاهی ویژه و مورد نیاز مراکز دولتی بود.

در سال 1400 شرکت با ساخت محصولات مورد نیاز ارگانهای دولتی کشور این شرکت دانش بنیان گردید .

 

نماینده رسمی توزیع

نماینده رسمی توزیع :

با توجه و فعالیت ها ی گذشته و اشتغال زایی در آینده شرکت بهارزیست بخش توزیع کالای آزمایشگاهی پزشکی بخصوص توزیع اقلام مصرفی را در کنار تولیدات خود ادامه داده است به این جهت تعداد 10 نفر کارشناس فروش مجرب با اطلاعات و فن بیان قوی در خصوص توزیع کالا در شرکت بهارزیست مشغول به کار می باشند.کارشناسانی که هر کدام با بخش ها و استان های مختلف در تماس هستند.

همچنین این کارشناسان نیاز مراکز درمانی را بر اساس اقلام مصرفی به انجام می رسانند بدینگونه که شرکت به تولید کنندگان یا نمایندگان انحصاری توزیع شرکت های دیگر کالای تولیدی را بفروش می رساند و از آنها در ازای دریافت وجه محصولات تولیدی آن ها را خریداری می کند.و با این ترفند می تواند با قیمت مناسبی در مناقصات سامانه تدارکات دولت شرکت کرده و علاوه بر ایجاد اشتغال سهمی از بازار توزیع کالای آزمایشگاهی و پزشکی را به خود اختصاص دهد.


توزیع کننده مجاز در اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی .

نماینده رسمی حدود 40 شرکت تولید کننده، وارد کننده مجاز زیر نظر اداره کل تجهیزات پزشکی می باشد که اسامی برخی از این شرکت ها عبارتند از:

(آران دندان طب، آوان نوش دارو، اروم تجهیز گستر، بانیان راه توسعه و رشد برتر، بنیان تجارت تجر، پادتن طب، پارس آزمون، پایازیست آرایه، پیشرو تشخیص، پیشرو سبز فیدار، تدبیر گستر درمان ایرانیان، تهران اتکال، تولید باند و گاز سبز شمال، تولیدی بازرگانی رادکیان طب، تولیدی کاوه، پارسیان طب، ثمین طب باربد، حامی نوزاد پارس، حریر نوین سپاهان، دنا پویا، زیست آزمون پلیمر، فناور طب اسپادانا، گروه تولیدی پزشکی ورید، ماد طب غرب، نگین نمانگار، نوژان شیمی آزما ، نیک درمان آسیا، ویستا آفرین طب، کیا طب شجاع.


گواهینامه ها و دستاورد ها

·       پروانه تولید سیفتی باکس از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

·       پروانه تولید کیت تشخیص پزشکی از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی

·       تاییدیه عملکرد کیفی کیت تشخیص مواد مخدر از آزمایشگاه مرجع آنالیز با کد بین المللی 9497 در سازمان جهانی UNODC

·       تاییدیه عملکرد کیفی کاغذ کروماتو گرافی لایه نازک از آزمایشگاه پلیس مبارزه با مواد مخدر

·       گواهینامه استقرار و اعتبار بخشی سیستم مدیریت کیفیت و تمامی خدمات آزمایشگاهی این شرکت بر اساس استاندارد ISO 13485

·       گواهینامه دانش بنیان در حوزه بهداشت و سلامت از معاونت علمی ریاست جمهوری

 

محصولات تولیدی دانش بنیان

·       کیت کاشف یار ( آمپول تشخیص ماده مخدر) که وابستگی کشور را نسبت به واردات مرتفع کرده است.

·       همچنین برای اولین بار در ایران و به درخواست سازمان دولتی کاغذهای کروماتو گرافی لایه نازک را به تولید رسانده است .

·       این محصول تاییدیه مرتبط را از آزمایشگاه مرجع آنالیز با کد بین المللی 9497 در سازمان جهانی UNODC را کسب نموده است.

 

فعالیت آموزشی

·       برگزاری کارگاه آموزشی نحوه استفاده از کیت های تشخیص کروماتو گرافی لایه نازک(علمی – تئوری)